Reviews Norman Store

4
James Maxwell
+4
The store has been cleaned up since it's previous "Buy for Less" model. Same employees, cheap prices, brand name items. It's a great place for a quick stop. Veggies and fruit are usually good quality and half the price of Walmart. I don't do big shopping here but it's a great place to jump in and grab a few thing before a regular big shopping trip.
5
Lauralae Garcia
+5
My local favorite grocery store. Great staff and great prices.
5
MommaOkie
+5
Great service and prices. Very friendly staff and a great variety of items and brands. Favorite grocery in Norman.
4
Irony 405
+4
Maybe be higher priced on their name brand items but still a great store. Check out their meat section as you can always find fair deals and sometimes its a steal. Their meat marbling beats Wal-mart hands down and quite often could beat Crest. Price is great too.
5
Rochelle Gambrell
+5
Some cheaper prices than other places. Great produce. Carpet shampooer s. Baby formula. Beer, wine. Laundry & cleaning supplies. Dog, cat food.
4
Stephanie Leon
+4
The idea of this store is that they charge the customer what it costs them to purchase the items and get them to the store, and then add 10% at checkout. Tax is also added at checkout, of course, but you have to pay that at any grocery store. The store itself seems well organized, and the staff were all very helpful and friendly. The ambiance reminds me of Homeland. Not exceptionally nice, but functional. The store seems a little...faded. That word seems to fit better than any other. People don't come here to look at a pretty store, though. They come here for low prices. For example, I usually buy a 4-pack of 8.4 oz Redbull. At Homeland, they cost $7.45 plus tax. At Smart Saver, they were $5.33 (plus 10%, plus tax). That's still a significant savings. The prices, plus the fact that it's near my new house, are why I plan to shop here regularly.
5
Diane Barrone
+5
Convenient and lower priced than other grocery food stores and they give ya free stuff and reward points for using their app!!! yesterday I got an 8oz bag of shredded cheese and a 4lb bag of sugar. Total cost... .14 cents!!!!
Clicca per espandere